Τρίτη 13 Φεβρουαρίου 2024

16η Αγωνιστική: Α.Ε. Φαιάκων - Α.Π.Σ. Κεραυνός Αγίου Νικολάου 1-1 (Φωτορεπορτάζ)

Το παλέψαμε αλλά μείναμε στο Χ

Το Σάββατο ταξιδέψαμε μέχρι το Σκριπερό όπου αντιμετωπίζαμε την ΑΕ Φαιάκων με στόχο τους 3 βαθμούς, για να διατηρήσουμε τη θέση μας στη βαθμολογία. Από την αρχή δεν παίξαμε καλά και χαραμίσαμε ένα ημίχρονο. Μείναμε πίσω στο σκορ γύρω στο 30’, όταν οι γηπεδούχοι σκόραραν με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε την πίεση και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε στο 60ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Χαντάϊ. Λίγο αργότερα πετύχαμε και δεύτερο γκολ αλλά ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ. Το 1-1 έμεινε ως το τέλος.

Σε καμία περίπτωση δεν μας έφταιξε η απόφαση του διαιτητή και ξέρουμε ότι έπρεπε να καθαρίσουμε το παιχνίδι νωρίτερα. Τα παιδιά το πάλεψαν μέχρι το τέλος όπως πάντα, και κρατώντας το ίδιο πάθος θα πάμε να κερδίσουμε τα επόμενα παιχνίδια. Επόμενοι αγώνες με τον Κρόνο το Σάββατο και στους Παξούς την επόμενη Τετάρτη.

Αγωνίστηκαν: (Καλούδης) Τσουκιάς, Βάρελης, Μπότσης, Ρέβης Ν, Μηνάς Α, Ρικάς, Μαράϊ, Λέσσης Μ, Νικομάνης Σ, Χαντάϊ, Λαμκάϊ

Αγωνίστηκαν ακόμα: Καλούδης Θ, Βασιλάκης, Νικομάνης Ε

Σκόρερ: 60' Χαντάϊ