Κυριακή 23 Απριλίου 2017

29η Αγωνιστική: ΑΠΣ Κεραύνος Αγίου Νικολάου - ΑΟ Αστέρας Μωραιτίκων 1-2 (Φωτογραφίες)

Ποδόσφαιρο = λεπτομέρειες.

Σε ένα παιχνίδι που θέλαμε να δείξουμε ξανά τον καλό μας εαυτό έπειτα από τρεις κακές εμφανίσεις, μπήκαμε διαβασμένοι και οδηγήσαμε τον αντίπαλο να επιτεθεί με βαθιές μπαλιές. Με αυτόν τον τρόπο καταφέραμε να μην απειληθούμε σχεδόν καθόλου στο πρώτο μέρος, όμως σε μία αντεπίθεση στο 45' δεχτήκαμε το 0-1. Εμείς είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουμε το σκορ περίπου στο 25΄, όταν μετά από στημένο ο Δημουλής Π. βρέθηκε μόνος του στη μικρή περιοχή αλλά η κεφαλιά ψαράκι που επιχείρησε έφυγε μόλις άουτ. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με κάποια στημένα που δεν βρήκαν όμως στόχο κι εμείς προσπαθήσαμε να χτυπήσουμε με αντεπιθέσεις χωρίς αποτέλεσμα. Στο 70', ο Αστέρας σκόραρε ξανά εκμεταλλευόμενος την κακή ισορροπία της άμυνάς μας, με μια κάθετη μπαλιά ο επιθετικός βγήκε μόνος με τον τερματοφύλακα και δε δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-2. Σε εκείνο το σημείο πήραμε μέτρα στο γήπεδο θέλοντας να πετύχουμε κάποιο γκολ, και τα καταφέραμε στο 82'(1-2) με ένα εξαιρετικό σουτ στην κίνηση, του Ρέβη Τρ., που κατέληξε στο απέναντι γάμα του κίπερ των φιλοξενουμένων. Στο υπόλοιπο του αγώνα συνεχίσαμε να πιέζουμε ψηλά και βγάλαμε μια όμορφη επίθεση αλλά η τελική πάσα του Καλούδη Θρ. ήταν πολύ κακή και στην ουσία στέρησε ένα σχεδόν σίγουρο γκολ για την ομάδα μας. Συνοψίζοντας θα λέγαμε ότι το ματς ήταν αρκετά ισορροπημένο αλλά για άλλη μια φορά ο αντίπαλος ήταν καλύτερος στις λεπτομέρειες και δίκαια κέρδισε.

Αγωνίστηκαν: (Καλούδης Κ.) Κοντζιάλης, Ρέβης Κ., Καλούδης Ε., Ρέβης Ν.(Βάγιας), Ρεβης Τρ., Βλαχόπουλος, Λέσσης, Δημουλής Ν.(Ρικάς), Δημουλής Β.(Νικομάνης), Δημουλής Π.,Καλούδης Θρ.