Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2016

3η Αγωνιστική: ΑΟ Λύκοι Νησσακίου - ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου 1-3 (Φωτογραφίες)

Νίκη χαρακτήρα
Την πρώτη της νίκη για φέτος κατέκτησε η ομάδα μας στο Κασσιώπη. Παρ' ότι παρατάχθηκε με πολλές ελλείψεις ( -5 βασικοί και συνολικά -8 παίχτες) μπήκε στο παιχνίδι με το μυαλό στη νίκη. Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε τους γηπεδούχους, απείλησε στο 25' και το 30', με τον Ρέβη Τ. με σουτ μέσα από την περιοχή και με το Δημουλή Ν. να χάνει μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με πλάσε από πλεονεκτική θέση κοντά στο σημείο του πέναλτι. Τελικά κατάφερε να προηγηθεί 5 λεπτά αργότερα με το Δημουλή Ν.(βενιαμίν της ομάδας, μόλις 14 ετών) με εύστοχο πλάσε έπειτα από ωραία ενέργεια και σέντρα του Ρέβη Τ.. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έδωσε χώρο στον αντίπαλο και προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τα κενά που δημιουργήθηκαν στην άμυνά του, αλλά κόντρα στη ροή του ματς δέχτηκε την ισοφάριση,  στο 65', από ένα σουτ που με τη βοήθεια του αέρα κατέληξε στο γάμα της εστίας του Ρέβη Ν.. Μετά το γκολ έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε πολύ γρήγορα να πάρει κεφάλι στο σκορ, στο 70', με ωραίο σουτ του Καλούδη Θ.. Συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και πέτυχε ένα ακόμα γκολ, στο 80', ξανά με τον Καλούδη Θ. με κοντινό πλασέ.