Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου 2015

20η Αγωνιστική: ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΕ Μέγας Αλέξανδρος 0-3 (Στιγμιότυπα + Φωτορεπορτάζ)

Οδυνηρή ήττα γνώρισε η ομάδα μας. Ήττα που μειώνει στο ελάχιστο τις πιθανότητες για την κατάληψη της 3ης προνομιούχου θέσης. Έχοντας τον έλεγχο και την κυκλοφορία της μπάλας σε όλο το 1ο ημίχρονο, προσπαθήσαμε να πετύχουμε κάποιο γκολ που θα μας άνοιγε το δρόμο για την νίκη, αλλά δυστυχώς παρ' ότι είχαμε αρκετές ευκαιρίες δεν τα καταφέραμε. Στο 2ο ημίχρονο ο αντίπαλος παίζοντας με αντεπιθέσεις κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 52ο λεπτό εκμεταλλευόμενος τα λάθη της άμυνας μας. Εμείς αντιδράσαμε άμεσα πιέζοντας αρκετά τον αντίπαλο και παρότι κάναμε πολλές ευκαιρίες για γκολ δεν καταφέραμε τελικά να ισοφαρίσουμε. Έτσι λοιπόν στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς παίξαμε όλα για όλα ρισκάροντας αρκετά, όμως το μόνο που καταφέραμε ήταν να δεχτούμε άλλα δυο γκολ στο 83ο και 90ο λεπτό.