Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου 2015

17η Αγωνιστική: ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΟ Αρης Μέσης 3-0 (Φωτορεπορτάζ+Στιγμιότυπα)

Εύκολη νίκη.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα μας, αφενός γιατί διατηρούμε τις όποιες ελπίδες για την κατάληψη της τρίτης θέσης και αφετέρου γιατί την πετύχαμε έχοντας πολλά νέα παιδιά στην σύνθεσή μας. Από το πρώτο λεπτό μπήκαμε πολύ δυνατά και κλείσαμε τον αντίπαλο στα καρέ του, χωρίς όμως να πετύχουμε κάποιο γκολ. Στην συνέχεια του ημιχρόνου χάσαμε 2-3 κλασικές ευκαιρίες με τον Καλούδη Κ και το Μπούα,αλλά δεν καταφέραμε να πάμε στα αποδυτήρια με υπέρ μας σκορ. Στο 2ο ημίχρονο πιέσαμε πάρα πολύ τον αντίπαλο και καταφέραμε σε διάστημα πέντε λεπτόν να πάρουμε προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Καλούδη Κ στο 50ο και 55ο λεπτό. Κάπου εκεί οι φιλοξενούμενοι πέταξαν λευκή πετσέτα, κάτι που μας οδήγησε στο να χάσουμε πολλές κλασικές ευκαιρίες και τελικά να πετύχουμε και ένα τρίτο γκολ και πάλι με τον Καλούδη Κ στο 75ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο μέσος όρος ηλικίας των 14 παιχτών που αγωνίστηκαν για την ομάδα μας δεν ξεπερνούσε τα 20 χρόνια!!!