Δευτέρα 8 Απριλίου 2024

23η Αγωνιστική: Α.Π.Σ. Αναγέννηση Περιβολίου - Α.Π.Σ. Κεραυνός Αγίου Νικολάου 3-0 (Φωτορεπορτάζ)

Μέτρια εμφάνιση και ήττα από τους πρώτους

Την Κυριακή η ομάδα μας αντιμετώπιζε την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Αναγέννηση Περιβολίου στην έδρα της. Οι γηπεδούχοι ήθελαν τη νίκη πάση θυσία για να έρθουν ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου, εμείς ψάχναμε κάτι θετικό για το γόητρο των παικτών μας απέναντι στη πιο δυνατή ομάδα.

Από την αρχή προσπαθήσαμε να κλείσουμε όλους τους χώρους και να αμυνθούμε σωστά, ψάχνοντας ευκαιρίες στην κόντρα. Οι αντίπαλοι ήταν πιο αποφασισμένοι, ήθελαν το παιχνίδι και το πήραν, σκοράροντας 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και 1 ακόμη στο 90ο λεπτό. Εμείς δεν παίξαμε καλά, με εξαίρεση κάποιες στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο, ήμασταν συνεχώς δεύτεροι σε μονομαχίες και τρεξίματα. Με 3 παιχνίδια να απομένουν, έχουμε κρατήσει τη θέση μας στη μέση της βαθμολογίας και προετοιμαζόμαστε για το επόμενο δύσκολο παιχνίδι με τον έτερο διεκδικητή του τίτλου, τον Όλυμπο.

Αγωνίστηκαν: (Καλούδης) Τσουκιάς, Δημουλής, Χαντάϊ, Μηνάς Α, Ρέβης Ν, Μηνάς Γ, Μαράϊ, Καραϊσαρλής, Λέσσης Μ, Καλησπεράτης, Λαμκάϊ

Αγωνίστηκαν ακόμα: Καλούδης, Νικομάνης Ε, Βασιλάκης, Μηνάς Χ, Ρικάς