Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017

2η Αγωνιστική: A.O. Βασιλάτικα - Α.Π.Σ. Κεραυνός Αγίου Νικολάου 0-2(Φωτορεπορτάζ)

Σωστή τακτική, καλό αποτέλεσμα.
Με αρκετά καλή ψυχολογία από την πρώτη νίκη, η ομάδα κατέβηκε στο γήπεδο του Περιβολίου με σκοπό το τρίποντο. Ακολουθώντας σωστή τακτική δεν απειληθήκαμε καθόλου από τον αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο πάρα τον δυνατό κόντρα αέρα. Αντίθετα καταφέραμε 2-3 φορές να βγούμε καλά στην κόντρα και να χάσουμε μεγάλη ευκαιρία στο 30' με την κεφαλιά του Καλούδη Θρ. να φεύγει μόλις άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο και με τον αέρα υπέρ μας το παιχνίδι έγειρε ξεκάθαρα προς τη μεριά μας. Πιέσαμε ψηλά με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να μην μπορεί να κατεβάσει μπάλα. Σε μια ωραία επίθεση που βγάλαμε από δεξιά ο Δημουλής Ν. εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Καλούδη Θρ. και με ωραίο πλασέ έγραψε το 0-1, στο 53'. Από εκείνο το σημείο και μετά δώσαμε χώρο στους γηπεδούχους και βγαίναμε απειλητικά στην κόντρα. Ήταν θέμα χρόνου να πετύχουμε και δεύτερο γκολ. Κάτι που καταφέραμε στο 68' περίπου, όταν έπειτα ωραία ενέργεια και πάσα του Χαντάι  ο Καλούδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος. Συνεχίσαμε στην ίδια τακτική, έτσι οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν αντίθετα εμείς δημιουργήσαμε μερικές ευκαιρίες με κυριότερη το τετ α τετ του Καλούδη Θρ. που πέρασε ξανά λίγο άουτ. Κάπως έτσι μας βρήκε το σφύριγμα της λήξης με το σκορ στο 0-2.

Αγωνίστηκαν: (Καλούδης Κ.) Ρέβης Ν., Ρέβης Κ., Καλούδης Ε., Μίαρης Χ., Ρέβης Τρ. Καββαδίας, Μηνάς Ν.(Βλαχόπουλος Α.), Χαντάι(Δημουλής Π.), Μηνάς Χ.(Δημουλής Ν.), Δημουλής Ν.(Λαβράνος), Καλούδης Θρ.