Πέμπτη 6 Απριλίου 2017

26η Αγωνιστική: ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά - ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου 1-0 (Φωτογραφίες)

Καλύτερος ο Φαίαξ. Δίκαια πήρε το τρίποντο.
Καλύτερος ο Φαίαξ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς, πήρε σχετικά εύκολα το τρίποντο. Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δεν παρουσιάσαμε το καλό μας πρόσωπο και φανήκαμε κουρασμένοι πάρα το νεαρό της ηλικίας των παιχτών που ξεκίνησαν στην 11άδα(σ.σ. μέσος όρος ηλικίας σχεδόν κάτω των 20 ετών). Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και δημιούργησαν 2-3 καλές ευκαιρίες για γκολ, κατάφεραν όμως να σκοράρουν σε μία αντεπίθεση, περίπου στο 40'. Εμείς δεν απειλήσαμε σχεδόν καθόλου στο πρώτο ημίχρονο καθώς κυριαρχούσαν στο παιχνίδι μας οι κακές επιλογές και τα επιπόλαια λάθη. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι έγινε πιο αργό καθώς ο Φαίαξ βολευόταν με το υπέρ του σκορ και εμείς όντας κακοί επιθετικά δεν μπορούσαμε να απειλήσουμε ουσιαστικά. Την καλύτερη ευκαιρία την είχαν οι γηπεδούχοι όταν ο Νικομάνης Δ. έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι από το ύψος της μικρής περιοχής. Το μόνο που καταφέραμε εμείς ήταν να πιέσουμε με δύο κεφαλιές του Καλούδης Θ. που δεν βρήκαν στόχο και παραλίγο να κλέψουμε το πόντο στα τελευταία λεπτά όταν έπειτα από στημένο ο Δημουλής Β. βρέθηκε ανενόχλητος απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά δεν μπόρεσε να κοντρολάρει τη μπάλα.

Αγωνίστηκαν:(Καλούδης Κ.) Ρέβης Ν., Ρέβης Κ., Λέσσης, Ρέβης Τ., Βλαχόπουλος(Δημουλής Β.), Βάγιας, Δημουλής Ν.(Νικομάνης), Δημουλής Ν.(Δημουλής Α.), Καλούδης Θ.