Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017

20η Αγωνιστική: ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου - Κεραυνός Ποταμού 2-3 (Φωτογραφίες)

Ακόμα αναρωτιούνται.
Ακόμα αναρωτιούνται πως κέρδισαν. Φυσικά μιλάμε για την ομάδα του Ποταμού. Σε ένα απόγευμα που η ομάδα μας έκανε ίσως την καλύτερη της φετινή εμφάνιση, ξανά δεν πήρε αυτό που άξιζε. Ξεκινήσαμε πολύ καλά, γυρίσαμε τη μπάλα και φτιάξαμε μερικές καλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε, Κυριότερες στιγμές, το σουτ του Καλούδη Θ. μέσα από την περιοχή που μπλόκαρε ο τερματοφύλακας, προβολή του Δημουλή Ν. σε κενή εστία να καταλήγει εκατοστά άουτ και με το Ρέβη Τρ. λίγα λεπτά αργότερα να μην στέλνει τη μπάλα στο πλεχτό από ξεκάθαρη θέση για γκολ στο ύψος της μικρής περιοχής. Αντί λοιπόν, να προηγηθούμε δεχτήκαμε πρώτοι γκολ στο 20'. μετά από μικρή ασυνεννοησία των παιχτών μας έξω από την περιοχή, δώσαμε την ευκαιρία στον Ποταμό να σκοράρει και φυσικά δεν την άφησε να πάει χαμένη. Το γκολ αυτό δεν μας επηρέασε καθόλου, συνεχίσαμε να είμαστε καλύτεροι και να πιέζουμε τους φιλοξενούμενους, με αποτέλεσμα να ανατρέψουμε το σκορ με γκολ του Καλούδης Θ. στο 25΄, με πλασέ μέσα από την περιοχή, και του Δημουλή Ν., οχτώ λεπτά αργότερα, με ωραίο τελείωμα σε τετ α τετ. Και ενώ είχαμε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και οι φιλοξενούμενοι το μόνο που έκαναν ήταν να προσπαθούν να αμυνθούν, ήρθε η ισοφάριση, στο 40' σε μια ακόμα στιγμή ολιγωρίας. Στο δεύτερο ημίχρονο, ακολουθήσαμε τον ίδιο ρυθμό, κυκλοφορήσαμε σωστά τη μπάλα κερδίσαμε πολλά στημένα και χάσαμε μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθούμε εκ νέου στο σκορ. Οι σημαντικότερες ήταν η καρφωτή κεφαλιά του Καλούδη Θ., έπειτα από κόρνερ του Ρέβη Κ., που υποχρέωσε τον τερματοφύλακα του Ποταμού(ήταν ο κορυφαίος για τους φιλοξενούμενος) σε εξαιρετική επέμβαση, το πλασέ του Δημουλή Π. σε τετ α τετ, που σταμάτησε ξανά στον κίπερ και πάλι κεφαλιά του Καλούδη Θ. να περνά μόλις άουτ. Σαν να μην έφτανε το ότι δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε ήρθε για άλλη μια φορά η τύχη να μας γυρίσει την πλάτη και να επαληθευτεί ο νόμος του ποδοσφαίρου. Σε μια ανύποπτη φάση,στο 85', ο Καλούδης Ε. διώχνει ένα εύκολο γέμισμα των φιλοξενουμένων, η μπάλα κοντράρει στον έτερο αμυντικό και καταλήγει στον επιθετικό του Ποταμού, ο οποίος από θέση τετ α τετ δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το τελικό 2-3. Η απογοήτευση είναι μεγάλη μετά από ένα τέτοιο ματς, όπου ήμασταν καλύτεροι για 90 λεπτά αλλά δεν πήραμε τίποτα. Μόνη παρηγοριά, εκτός από την εξαιρετική εμφάνιση, η αναγνώριση της ανωτερότητας  μας από τους αντιπάλους.

Αγωνίστηκαν: (Καλούδης) Κοντζιάλης, Ρέβης Λ., Καλούδης Ε., Κυπριώτης, Ρέβης Κ., Βλαχόπουλος(Δημουλής Ν.), Λέσσης, Δημουλής Α.(Νικομάνης), Δημουλής Ν.(Δημουλής Π.), Ρέβης Τ., Καλούδης Θ.