Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

12η Αγωνιστική: ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΠΣ Αετός Κουσπάδων 2-1 (Φωτορεπορτάζ)

Τον "λάβωσαν" οι Κουσπαδίτες!

Έχοντας σε εξαιρετική μέρα τους "Κουσπαδίτες" Κοντζιάλη (ήταν καθοριστικός σε κρίσιμες στιγμές του παιχνιδιού) και Πλασκασοβίτη (σκόρερ του νικητήριου τέρματος) πήραμε μια νίκη ψυχολογίας όχι μόνο διότι ήταν ένα τοπικό ντέρμπι, που πάντα υπάρχει στην μέση το γόητρο, ούτε επειδή ήταν απέναντι στη δεύτερη ομάδα του πρωταθλήματος και μία από τις πιο δυνατές της κατηγορίας, αλλά το πιο σημαντικό ήταν ότι με το τρίποντο αυτό μπήκαμε στην πεντάδα και μειώσαμε κάπως την απόσταση από την τρίτη θέση. Στο αγωνιστικό μέρος, τώρα, στο 1ο ημίχρονο είχαμε την υπεροχή και μπορέσαμε να την μετουσιώσουμε με ένα γρήγορο γκολ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Δημουλή Α. Στην συνέχεια δώσαμε στον αντίπαλο την δυνατότητα να ισοφαρίσει το σκορ, ύστερα από λάθος διώξιμο της άμυνας και σουτ από το ύψος της περιοχής στο 10ο λεπτό. Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου χάθηκαν κάποιες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες και έτσι πήγαμε στα αποδυτήρια με ισόπαλο αποτέλεσμα. Στο 2ο ημίχρονο υπήρχε μια νευρικότητα εκατέρωθεν, κάτι που βοήθησε στο να μην παιχτεί καλό ποδόσφαιρο. Παρ' όλα αυτά η ομάδα μας πήρε κεφάλι στο σκορ, μετά από ωραία προσπάθεια και πάσα του Καλούδη Κ και πλασέ του Πλασκασοβίτη στο 75ο λεπτό.Στο υπόλοιπο του αγώνα διαχειριστήκαμε σωστά το υπέρ μας αποτέλεσμα και χωρίς να απειληθούμε πήραμε μια σημαντική νίκη.