Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

11η Αγωνιστική: ΑΟ Μεσογγής Χλομοτιανών- ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου 1-2 (Φωτορεπορτάζ)

Λύτρωση στο 90+4!
Σε ένα δύσκολο παιχνίδι εξαιτίας των σημαντικών ελλείψεων και του βαθμολογικού ενδιαφέροντος,η ομάδα μας πήρε σημαντική νίκη που της επιτρέπει να κοιτάζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον. Στο 1ο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά στο ματς, δημιουργήσαμε τρεις κλασικές ευκαιρίες για γκολ με τον Βλαχόπουλο και τον Καλούδη Κ,αλλά δυστυχώς δεν ευτυχίσαμε να ανοίξουμε το σκορ. Κόντρα στη ροή του αγώνα, η αντίπαλη ομάδα πήρε κεφάλι στο σκορ από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά, ύστερα από δική μας αδράνεια και έτσι πήγαμε στα αποδυτήρια με το εις βάρος μας αποτέλεσμα.Στο 2ο ημίχρονο δεν μπήκαμε όπως θα έπρεπε για να γυρίσουμε τον αγώνα, αλλά "ανακατεύοντας την τράπουλα" και παίρνοντας τα απαραίτητα ρίσκα, μπορέσαμε να φέρουμε τούμπα το ματς με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων, πρώτα με τον Καλησπεράτη στο 91ο και στην συνέχεια με τον Καλούδη Κ στο 94ο λεπτό.