Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

6η Αγωνιστική: ΑΕ Μέγας Αλέξανδρος - ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου 0-2 (Φωτορεπορτάζ)

Τα εύκολα δύσκολα.

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση σε όλο το παιχνίδι,η ομάδα μας πέτυχε μια σημαντική εκτός έδρας νίκη.Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε πολύ δυνατά και δημιουργήσαμε αρκετές κλασικές ευκαιρίες,με τον Λέσση και τον Δημουλή,χωρίς όμως να έχουν ευτυχή κατάληξη.Στο 2ο ημίχρονο δείξαμε εικόνα αποφασισμένης ομάδας που θέλει την νίκη,κλείνοντας τον αντίπαλο στην περιοχή του και έχοντας πολλές φάσεις για γκολ,κάτι που τελικά πετύχαμε στο 70ο λεπτό με όμορφη κεφαλιά του Καλούδη Κ.Κάπου εκεί μας έφυγε το άγχος και αποδίδοντας ωραίο ποδόσφαιρο,φτάσαμε και σε 2ο γκολ με εξαιρετική "λόμπα" από 40 μέτρα,του Καλούδη Θ,στο 80ο λεπτό.