Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

5η Αγωνιστική: ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΟ Κεραυνός Δραγωτινών 3-0 (Φωτορεπορτάζ)

Επιστροφή στις νίκες.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα μας,απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο, ύστερα από σπουδαία εμφάνιση.Από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού δείξαμε ότι θέλαμε την νίκη και έχοντας πολύ καλό στήσιμο στον αγωνιστικό χώρο,καταφέραμε να πάρουμε τον έλεγχο και να προηγηθούμε στο 25ο λεπτό με κεφαλιά του Καλούδη Κ.Στην συνέχεια κλείνοντας καλά τους χώρους,δεν απειληθήκαμε καθόλου και έτσι πήγαμε με το υπέρ μας σκορ στα αποδυτήρια.Στο 2ο ημίχρονο,συνεχίσαμε την εξαιρετική μας εμφάνιση και παίζοντας πειθαρχημένα,πετύχαμε και 2ο γκολ στο 60ο λεπτό με τον Καλούδη Κ,μετά από αδράνεια της αντίπαλης άμυνας.Κάπου εκεί η ομάδα μας κλείδωσε την νίκη και χωρίς να αφήσει τον αντίπαλο να μπει ξανά στο παιχνίδι,πέτυχε και 3ο γκολ με σουτ μέσα από την περιοχή με τον Λέσση Χ στο 75ο λεπτό.