Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

5η Αγωνιστική: Α.Π.Σ. Κεραυνός Αγίου Νικολάου - Α.Π.Σ. Θύελλα 5-0(Φωτορεπορτάζ)

Νωχελικά στο πρώτο-καθαρίσαμε στο δεύτερο.
Για άλλο ένα παιχνίδι ήμασταν το φαβορί πριν την έναρξή του, κάτι που όπως φάνηκε μας κάνει να νιώθουμε άβολα καθώς δεν το είχαμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια. Κάτι το ρεπό της 4ης αγωνιστικής, κάτι ο εφησυχασμός πως πρόκειται για εύκολο τρίποντο μας οδήγησαν να μπούμε νωχελικά στο ματς. Δεν σκοράραμε στο 5' με κοντινή κεφαλιά του Καλούδη Θρ. ούτε στα επόμενα λεπτά σε σουτ του Λαβράνου και του Δημουλή Ν. και παραλίγο να το πληρώσουμε στο 20' όπου οι φιλοξενούμενοι με τη μοναδική ευκαιρία τους στο παιχνίδι είδαν τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι μας και να φεύγει άουτ. Έπειτα πιέσαμε περισσότερο τη θύελλα με συνεχόμενα στημένα και ανοίξαμε το σκορ(1-0) με το Μίαρη Χ.(από τους κορυφαίους) με καρφωτή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ρέβη Κ.. Δημιουργήσαμε και άλλες ευκαιρίες κυρίως με το Δημουλή Ν. αλλά δεν καταφέραμε να διπλασιάσουμε τα τέρματά μας στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε σαφώς πιο συγκεντρωμένοι και κάναμε το 2-0 στο 53' με σουτ του Καλούδη Θρ. μέσα από την περιοχή και το 3-0 πέντε λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Λαβράνου έπειτα από ωραία συνεργασία του Μηνά Χ. και Ρέβη Τρ. και σέντρα του τελευταίου. Η καλή κυκλοφορία που είχαμε μας έδωσε τη δυνατότητα να κάνουμε πολλές τελικές και να βάλουμε δύο ακόμα γκολ, ξανά με κεφαλιά του Μίαρη Χ.(4-0) και με πανέμορφο πλασέ του Καββαδία(5-0) να καταλήγει στο γάμα της εστίας.

Αγωνίστηκαν: (Καλούδης Κ.) Ρέβης Ν., Ρέβης Κ., Μίαρης Χ., Ρέβης Ν., Ρέβης Τρ.(Δημουλής Ν.), Βλαχόπουλος(Μηνάς Ν.), Καββαδίας, Λαβράνος(Κουρτέσης), Δημουλής Ν., Μηνάς Χ., Καλούδης Θρ.(Δημουλής Π.)