Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2016

15η Αγωνιστική: ΑΟ Κεραυνός Δραγωτινών - ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου 2-0

Η μάχη των Κεραυνών βρήκε νικητή αυτόν από τα Δραγωτινά. Καλύτεροι στις λεπτομέρειες οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τους 3 πόντους που τους κράτησαν στην κορυφή.
Η ομάδα μας έπαιξε καλή άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, είχε κλείσει τους χώρους αλλά επιθετικά κάναμε μόνο μια καλή φάση με το σουτ του Αλέκου Δημουλή στο πρώτο ημίχρονο.
Στη συνέχεια, τα παιδιά κατάφεραν και κράτησαν το παιχνίδι μέχρι το 75, όπου τελικά μετά από ένα δυνατό σουτ ο τερματοφύλακας μας δεν κατάφερε να συγκρατήσει τη μπάλα και από κοντά έγινε το 1-0.
Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού ανεβήκαμε και πιέσαμε, αφήνοντας όμως χώρους, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι και πέτυχαν και δεύτερο γκολ πριν το τέλος.
Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας την Κυριακή στις 11:00, αντιμετωπίζοντας τα Μωραΐτικα "εντός" έδρας.