Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015

11η Αγωνιστική: ΑΟ Κεραυνός Δραγωτινών - ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου 3-1

Άλλο ένα κακό αποτέλεσμα που μας κρατάει στη τελευταία θέση της βαθμολογίας. Μετά τις ήττες από Κουσπάδες και Μεσογγή, ήρθε και αυτή από τα Δραγωτινά.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά από την αρχή και προηγηθήκαμε γύρω στο πρώτο τέταρτο με τον Χρήστο Λέσση. Στη συνέχεια η ομάδα των Δραγωτινών πίεσε και ισοφάρισε στο 30, ενώ λίγα λεπτά πριν το ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με 2-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε κυρίως με αντεπιθέσεις να ισοφαρίσουμε, αλλά οι αντίπαλοι κρατούσαν την κατοχή και το αποτέλεσμα. Λίγο πριν τη λήξη κατάφεραν και πέτυχαν τρίτο γκολ, τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι.
Παρά την άσχημη βαθμολογική θέση, συνεχίζουμε την προσπάθεια μας, δίνοντας χρόνο συμμετοχής στα νέα παιδιά του χωριού μας.
Την Κυριακή στις 15:00 υποδεχόμαστε "εντός" έδρας τον Μαραθιά για το τοπικό ντέρμπυ, ελπίζοντας να επαναληφθεί το αποτέλεσμα του πρώτου γύρου που μας βρήκε νικητές.