Δευτέρα 9 Μαρτίου 2015

23η Αγωνιστική: ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΠΑΟ Άρης Κέρκυρας 1-2 (Στιγμιότυπα)

Καλύτερος ο Άρης.
Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερη βαθμολογική σημασία ο Άρης ήταν ανώτερος και πήρε σχετικά εύκολα τη νίκη. Μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά κενά της ομάδας μας, έκανε αρκετές ευκαιρίες και σκόραρε δύο φορές πριν ολοκληρωθεί το 20λεπτο. Εμείς από την μεριά μας όντως σε "ρηχά νερά" απειλήσαμε μόνο με κάποια μακρινά σουτ με τον Βλαχόπουλο Σ., ο οποίος ήταν ο μόνος που διασώθηκε, μαζί με τον keeper Κοντζιάλη(που μας κράτησε "όρθιους" σε αρκετές περιπτώσεις), από μία μέτρια έως κακή εμφάνιση. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε κάπως την απόδοσή μας αλλά το μόνο που καταφέραμε ήταν να μειώσουμε σε 1-2 με το Λέσση Χ.. Συγχαρητήρια αξίζουν στον Άρη Κέρκυρας που με τη νίκη του αυτή εξασφάλισε μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδό του στην Α΄ κατηγορία.