Τρίτη 3 Φεβρουαρίου 2015

18η Αγωνιστική: ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΠΑΟ Άρης Κέρκυρας 4-4 (Φωτορεπορτάζ)

Ματς για.......'' γερά νεύρα"
 Ένα παιχνίδι καθοριστικό και για τις δύο ομάδες,ήταν αυτό που διεξήχθη την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο του Πετριτή. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και κατάφερε μέσα σε 11 λεπτά να πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων, με εξαιρετικά γκολ από τους Καλούδη Κ , Καλούδη Θ και Βλαχόπουλο. Στην συνέχεια του 1ου ημιχρόνου ο αντίπαλος μείωσε προσωρινά το σκορ, όμως άλλο ένα γκολ του Καλούδη Κ μας έβαλε μπροστά με 4-1. Στο 2ο ημίχρονο ο αντίπαλος έπαιξε το τελευταίο του χαρτί για κάτι καλύτερο, κάτι που τελικά κατάφερε να κάνει γυρίζοντας τούμπα το ματς ισοφαρίζοντας σε 4-4. Σε αυτήν την ανατροπή συντέλεσε ο εφησυχασμός και η απειρία της ομάδας μας(καθώς αγωνίζονται αρκετοί νέοι ποδοσφαιριστές), οι καιρικές συνθήκες, καθώς επίσης και οι αποφάσεις του διαιτητή,οι οποίες ήταν καθοριστικές για το τελικό αποτέλεσμα, κάτι που προκάλεσε τον εκνευρισμό των ποδοσφαιριστών και των φιλάθλων μας. Η ομάδα μας καταδικάζει τα γεγονότα που συνέβησαν στο τέλος του αγώνα εις βάρος του διαιτητή, απλά θεωρούμε ότι και οι διαιτητές θα πρέπει να είναι πιο προσεκτικοί στο έργο τους, να προσπαθούν να κρατήσουν τον έλεγχο και να επιβάλουν τους κανόνες του παιχνιδιού από την αρχή των πειθαρχικών παραπτωμάτων και όχι στο τέλος.