Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου 2014

1η Αγωνιστική: ΑΟ Ποσειδώνας Βιταλάδων - ΑΠΣ Κεραυνός Αγίου Νικολάου 2-2 (Φωτορεπορτάζ)

Ισόπαλος τελείωσε ο πρώτος αγώνας για την ομάδα μας

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα μας,μπαίνοντας πολύ δυνατά και με σωστό προσανατολισμό,καταφέραμε να ανοίξουμε νωρίς το σκορ στο 15ο λεπτό, με όμορφη πάσα του Ρέβη Ν και άψογο τελείωμα από τον Καλούδη Θ.Συνεχίσαμε να παίζουμε στον ίδιο ρυθμό και χωρίς να απειληθούμε σε καμία στιγμή του πρώτου ημιχρόνου,πετύχαμε και 2ο γκολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλντυ του Καλούδη Θ στο 35ο λεπτό,πέναλντυ που κέρδισε ο Βάγιας σε ανατροπή από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Στο δεύτερο ημίχρονο,ο Ποσειδώνας μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 65ο λεπτό.Στην συνέχεια,δώσαμε χώρο στον αντίπαλο και παίζοντας περισσότερο με αντεπιθέσεις,προσπαθήσαμε να πετύχουμε και 3ο γκολ για να τελειώσουμε το ματς,κάτι που δεν καταφέραμε όταν το σουτ του Καλούδη Κ προσέκρουσε στο δοκάρι.Έτσι λοιπόν ο Ποσειδώνας παίζοντας όλα για όλα,κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια από στημένη φάση στο 80ο λεπτό.